Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Uroczystość nadania imienia Gimnazjum w NałęczowieUroczystość nadania imienia Gimnazjum w Nałęczowie

    Dnia 13 października 2012 roku w Gimnazjum w Nałęczowie miała miejsce uroczystość – nadania imienia Elwiro Michała Andriollego oraz poświęcenie sztandaru Gimnazjum w Nałęczowie. Patronem gimnazjum został wielki artysta; malarz, rysownik, grafik, ilustrator, patriota, z zamiłowania podróżnik . Najbardziej popularne są cykle ilustracji Andriollego do „Pana Tadeusza”, „Starej Baśni”, „Romea i Julii”.
    Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną przez proboszcza Parafii Nałęczów Marka Czerko i ks.kan.Emila Nazarowicza, podczas której poświęcono sztandar. W części oficjalnej odbyło się uroczyste wręczenie Aktu Nadania Imienia przez Pana Burmistrza Nałęczowa . Rodzice przekazali sztandar Pani Dyrektor Urszuli Stefanyszyn. Pani Dyrektor przekazała sztandar uczniom, którzy złożyli ślubowanie. Po części oficjalnej i wystąpieniach gości odbyła się wspaniała   część artystyczna przygotowana przez utalentowanych uczniów i poświęcona twórczości patrona szkoły, wielkiego patrioty i artysty.
    Na zaproszenie społeczności szkolnej w uroczystości brało udział liczne grono gości, w tym: Pani Anna Szczepińska Wicekurator Oświaty w Lublinie, w imieniu Pana Posła Włodzimierza Karpińskiego Radny Rady Powiatu Pan Marcin Pisula, w imieniu Starosty Puławskiego Radny Powiatu Pan Albin Zasada, miejscowe władze na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej i Burmistrzem Nałęczowa, Prezes Oddziału Powiatowego ZNP Pan Lucjan Tomaszewski, pułkownik Jerzy Górnicki Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i byłych więźniów politycznych- udekorował sztandar szkoły Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej za opiekę nad miejscami walki i męczeństwa, pułkownik Leon Ginalski Prezes Zarządu Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Nałęczowie,Pan Robert Lewandowski twórca i kustosz muzeum Andiollego w Józefowie, byli i obecni dyrektorzy muzeów nałęczowskich i instytucji lokalnych, byli i obecni dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych z gminny Nałęczów, byli i obecni przewodniczący Rady Rodziców Gimnazjum w Nałęczowie, twórca projektu sztandaru szkoły Pan Piotr Kanarek, Pan Konrad Rządowski twórca projektu logo gimnazjum i wzoru pieczęci, Pan Zbigniew Strzyżyński wykonawca odlewu popiersia patrona, absolwenci szkoły.     Udział w uroczystości był dla każdego niezapomnianym przeżyciem.

 

 


Nałęczów- Uroczystość nadania imienia Gimnazjum w Nałęczowie

Losowe artykuły

PLSP Nałęczów - od Krzysztofa Bartnika

Liceum Plastyczne NałęczówFotki od Krzysztofa Bartnika - stare fotki z dawnego forum absolwentów PLSP Nałęczów

Więcej…

Noc muzeów w Nałęczowie

Majówka z Prusem w NałęczowieNoc muzeów w Nałęczowie - spotkanie w Chacie Żeromskiego. Marcin Troński czyta fragmenty "Emancypantek" B.Prusa

Więcej…

Losowe artykuły

viva il cantare nałęczów 2019 cz2

Międzynarodowy Festiwal i Kurs Sztuki Wokalnej "Viva il Cantare" w Nałęczowie. Koncert galowy - niedziela 4 sierpnia 2019 na placu przed Urzędem Miasta Nałęczów. Prowadzenie Beata Wardak I Leszek Świdziński. Orkiestra La Boheme de Varsovie pod dyrekcją Piotra Racewicza.

Więcej…

Budka Suflera - koncert w Nałęczowie cz.2

Budka Suflera - koncert w Nałęczowie cz.1Druga część fotografii - koncert Budki Suflera - Nałęczów 2009 i towarzyszących gwiazd.

Więcej…