Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

NałęczówOtwarcie piątej plenerowej wystawy fotografii "Oblicza Nałęczowa" w Jaśminowej.

12 kwietnia 2011, otwarta została w Plenerowej Galerii Fotografii przy Jaśminowej już piąta, coroczna wystawa. Z okazji pierwszego małego jubileuszu do udziału w wystawie zostali zaproszeni nałęczowscy fotograficy, w większości zrzeszeni w Klubie Fotograficznym  „Atrium”: Marek Bartkowiak, Paweł Korol, Andrzej Kozłowski,  Artur Łyś, Bogumiła Wartacz, Grzegorz Wójcik.
Wspólnym tematem, na jaki zgodzili się fotograficy stali sie „ludzie Nałęczowa”,  stąd zabarwiony dwuznacznością tytuł wystawy „Oblicza Nałęczowa”.  Bo jeżeli położymy akcent na „oblicza”, to mamy na myśli ludzi, zarówno tych, znanych szerokiej opinii publicznej, jak i tych działających w wąskim kręgu społeczności, którzy zmieniają krajobraz Nałęczowa w sferze materii czy duchowości, którzy kultywują Nałęczów dokonując bądź cięć pielęgnacyjnych, bądź podejmując działania zachowawcze. Przewrotność polega na tym, że jeśli zaakcentujemy „Nałęczów”, ci sami ludzie stają się instrumentami, przy pomocy których naszkicowane zostało oblicze Nałęczowa.
Po części są to fotografie artystyczne, po części zdjęcia reporterskie, ich siłą jest wizerunek człowieka. Obserwujemy dystans do własnej osoby jednych, humor innych, okoliczności w jakich funkcjonują jeszcze inni, przedstawicieli zdolnej młodzieży i nestorów, ludzi sztuki i biznesu. Tak więc w rezultacie zapisków fotograficznych powstało coś niezwykłego, wyłoniło się oblicze Nałęczowa. Tych z Państwa, którzy chcieli by je poznać zapraszamy do zwiedzenia wystawy, wstęp wolny w godzinach otwarcia kawiarni Jaśminowa, wejście od ul. Chmielewskiego 1B w Nałęczowie.

Izabella Nowotny

 

 


Oblicza Nałęczowa - wystawa w "Jaśminowej"

 

strony internetowe Lublin

Projektowanie stron www Puławy

strony responsywne Lublin

Losowe artykuły

Sanatorium MSW i okolice - Nałęczów z drona

Tym razem okolice Sanatorium MSW - wiecznie w budowie. Ten budynek nigdy nie zostanie dokończony, nie będzie też jego środków na jego rozebranie. Kazimierz ma swoje ruiny, mieć je będzie i Nałęczów.

Więcej…

"Ekonomik" walczy o swoją szkołę

Zespół Szkół w NałęczowieW czwartek 21 kwietnia o godzinie 15.00 rozpoczęła się sesja Rady Miejskiej w Nałęczowie, na której zapadły kluczowe decyzje

Więcej…

Losowe artykuły

Szelburg Zarembina pod Lipami

Szelburg Zarembina pod LipamiW Galerii pod Lipami odbyło się otwarcie wystawy plenerowej upamiętniającej 30 rocznicę śmierci pisarki

Więcej…

Spacer w nałęczowskim lasku zakładowym

Nałęczów - park zdrojowyNiedzielne popołudnie w nałęczowskim lasku zakładowym 1 lutego 2009. Zima jak nie zima. Dzień szary i niezbyt przyjemny, ale przynajmniej nie ma błota.

Więcej…