Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Ikony w NOKDobiegają końca prace nad ważnymi dla Nałęczowa publikacjami.

 W tym roku Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa pokusiło się o opracowanie niezwykłego doprawdy druku bibliofilskiego. Będzie nim książka, m. in. ze wstępem prof. Tadeusza Kłaka, dawnego kustosza Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie, wyjaśniającego okoliczności powstania scenariusza filmu biograficznego o Ewie Szelburg-Zarembinie.
 Reżyser Jan Łomnicki, który zrealizował telewizyjny serial Rzeka kłamstwa, oparty na podstawie twórczości autorki Miasteczka aniołów zamierzał wyreżyserować kolejny film poświęcony  jej biografii. Niestety , azjatyckie poczucie czasu decydentów, jak pisze w jednym ze swoich listów,  zaważyło w dużej mierze na niepowodzeniu projektu. Miłośników twórczości Ewy Szelburg-Zarembiny z pewnością ucieszy możliwość poznania pełnego tekstu scenariusza filmu,  poświęconego ulubionej pisarce.


Niebawem ukaże się bardzo potrzebne kuracjuszom, wczasowiczom , a także rdzennym mieszkańcom Nałęczowa i gminy, wznowienie folderu „Nałęczów i okolice”. Będzie to trzecia z kolei publikacja,  wydawana przez LOT Kraina Lessowych Wąwozów, rozchwytywana przez turystów.
Uaktualnione mapy miejscowości i najbliższych okolic, w których pojawiły się nowe szosy, nowe trasy rowerowe i piesze, liczne tzw. atrakcje turystyczne zdobędą uznanie wszystkich, którzy nie zamierzają już błądzić po malowniczych terenach Płaskowyżu Nałęczowskiego, miejscu dawnych wędrówek znakomitych polskich literatów: Bolesława Prusa i Stefana Żeromskiego. Wydawca obiecuje w folderze także nowe propozycje pakietów turystycznych.


Zastanawiam się, czy w najbliższym czasie pojawi się mała publikacja (folder?) poświęcona pomnikowi, usytuowanemu przy ul. Harcerskiej na skraju Lasu Zakładowego? Coraz więcej osób przyjezdnych przychodzi do NOK lub biblioteki miejskiej, pytając o lokalizację obiektu, powołując się na, nieraz zupełnie „wzięte z kosmosu”,  informacje  z różnych stron. Chodzi mi w tym wypadku o rzetelną publikację, możliwie jak najlepiej udokumentowaną, a nie opartą na przypuszczeniach lub legendach.
Zdaję sobie sprawę, że będzie to praca bardzo trudna ze względu na okoliczności i czas  zdarzenia. Warto jednak starać się o oddanie prawdy historycznej, by znów, jak swego czasu ks. Tadeusz Styczeń, przyjaciel i asystent Ojca Świętego Jana Pawła II,  ktoś nie musiał pisać artykułów o nonszalancji, z jaką niektóre osoby przytaczają nieprawdziwe fakty z życia znanych osobistości.

WDŁ

Siedlisko u Krzysztofa

 

 projektuję responsywne strony www Lublin

 

Losowe artykuły

Wystawa LP w NOK

Nałęczów - Wystawa Mariana Czapli - malarstwo i Wacława Staweckiego - rzeźbaWystawa prac dyplomowych uczniów Liceum Plastycznego w Nałęczowskim Ośrodku Kultury.

Więcej…

60-lecie Biblioteki

Nałęczów - 60-lecie Biblioteki Publicznej w NałęczowieObchody 60-lecia Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Nałęczowie - część oficjalna w Pałacu Małachowskich.

Więcej…

Losowe artykuły

Nowa Rada Miejska Nałęczowa

Nałęczów - Nowa Rada MiejskaPrzedstawiam skład nowej Rady Miejskiej Nałęczowa i wyniki głosowania na stanowisko Burmistrza Nałęczowa

Więcej…

Kronika OSP Nałęczów t2 cz.3

Kronika Ochotniczej Straży Pożarnej w NałęczowieKronika Ochotniczej Straży Pożarnej w Nałęczowie tom drugi cz.3

Więcej…