Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Nałęczów - dzień otwarty na oczyszczalniZapraszam do zwiedzania oczyszczalni w Nałęczowie

Oczyszczalnia to największa inwestycja naszej gminy której realizacja została jeszcze zatwierdzona jeszcze przez radnych poprzedniej kadencji. Od następnego roku będziemy spłacać pożyczkę zaciągniętą na jej realizację. Cała inwestycja kosztowała 21 milionów a wkład gminy to 7 mln (tak z pamięci bo nie notowałem).
Inwestycja nie tylko potrzebna ze względu na uzdrowiskowy charakter Nałęczowa, ale także z powodu grożących nam kar - poprzednia oczyszczalnia nie spełniała dzisiejszych standardów i nie nadążała nad rozwijającą się gminą.

Pamiętam starą oczyszczalnie którą wiele lat temu widziałem przez ogrodzenie - wyglądała jeszcze gorzej niż obecna siedziba gospodarki komunalnej. Obecna jak widać na fotografiach wygląda bardzo efektownie. Jedno z ciekawszych pomieszczeń zwiedzaliśmy - oprowadzani przez dyrektora Jarosińskiego - na początku wycieczki. Chyba jakaś przepompownia znajdująca się tuż koło bramy wejściowej - pompy znajdują się kilka metrów poniżej koryta rzeki która przepływa niedaleko.

Ciekawie wyglądają także zbiorniki w których ścieki poddawane są oczyszczaniu, zwiedzających było wielu i nie zrażał ich zapach ...

Chyba jednym z nie rozwiązanych problemów jest niestety zapach ze zlewki która została umieszczona na terenie oczyszczalni - skarżą się na to okoliczni mieszkańcy.

Wśród zwiedzających byli radni: Jacek Wilk, Jerzy Michał Sołdek, Bogdan Pecio, Jan Górski, Jarosław Wartacz i burmistrz Andrzej Ćwiek.

Niestety zapomniałem obiektywu szerokokątnego :(


Gimnazjum Nałęczów - Zakończenie roku szkolnego 2014

strony internetowe Lublin

strony www Lublin

strony internetowe Puławy

Losowe artykuły

WOŚP w Nałęczowie cz.1

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w NałęczowieWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Nałęczowie - występy przed NOK.

Więcej…

Noc Kupały

Noc Kupały w NałęczowieNałęczowska młodzież rozpala na nowo ogniska dawnych Słowian

Więcej…

Losowe artykuły

Noc muzeów

 Nałęczów - noc muzeówNoc muzeów w Nałęczowie, a w zasadzie jej początek.

Więcej…

Balony 2015 dzień pierwszy

10 Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA NałęczówPierwszy dzień zawodów - 31 Balonowe Mistrzostwa Polski, 10 Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów

Więcej…