Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Nałęczów - Gmina stoi KobietamiZ inicjatywy dyrektor Nałęczowskiego Ośrodka Kultury Jadwigi Sawy-Bednarczyk odbyło się 13 marca 2015 r. spotkanie liderek

poszczególnych sołectw gminy Nałęczów.
W gościnnym NOKu w nawiązaniu do niedawnego Międzynarodowego Dnia Kobiet panie podejmowali (oprócz pani dyrektor) pracownicy tej placówki: Małgorzata Weszka i Leszek Madejski. Czas umilał występ Kapeli Nałęczowskiej. Miłe spotkanie przy herbacie było okazją do wymiany uwag na temat planu reaktywowania w bieżącym roku dożynek gminnych.

Niezwykle bogata tradycja gminy nałęczowskiej, działający tu prężnie teatr wiejski w Bronicach, liczne stowarzyszenia kobiece funkcjonujące w każdej wsi, inspirowane  często przed stu laty zaleceniami nałęczowskich „Ziemianek”, zespoły śpiewacze i obrzędowe, duża ilość twórców-amatorów, pracownie regionalne i izby tradycji, izby produktów lokalnych, przybywające co roku nowe, tzw. atrakcje turystyczne, ziemianie odzyskujący rodowe siedziby, aktywnie włączający się w życie wsi – wszystko to sprawia, że warto dzielić się z gośćmi Nałęczowa: kuracjuszami ,  wczasowiczami i turystami zgromadzonym tak obficie dorobkiem materialnym i duchowym. Dożynki gminne wydają się być najlepszym miejscem do pokazania częstokroć wyjątkowo oryginalnych dokonań. Mogą służyć dobrze integracji mieszkańców wsi skupionych wokół Nałęczowa, a także edukacji najmłodszego pokolenia.

W trakcie spotkania, podczas którego panie obdarowano wiosennymi kwiatami, p. Kazimiera z Drzewiec informowała o planach organizacyjnych dożynek, p. Ewa z Bronic przywoływała anegdoty związane z funkcjonowaniem teatru w Bronicach w I poł. XX wieku i mówiła o postępach prac nad książką o stuletniej historii teatru, a p. Wiesława z Nałęczowa zachęcała do podjęcia prac nad publikacjami gminnymi  prezentującymi twórców-amatorów i pasjonatów oraz nad aktualną mapą gminy informującą rzetelnie o możliwościach uprawiania tu turystyki kulturowej.

WDŁ

Foto K. Wójcik


Gmina stoi Kobietami

Projektuję responsywne strony www Lublin na joomla

strony internetowe Puławy

Losowe artykuły

Blues Bar Reaktywacja

Blues Bar ReaktywacjaW Nałęczowie, po latach, niczym feniks z popiołu odradza się Blues Bar.

Więcej…

PLSP Nałęczów - od Beaty Kierzek

Liceum Plastyczne NałęczówFotki od Beaty Kierzek - jedne z pierwszych opublikowanych na dawnym forum

Więcej…

Losowe artykuły

Co z Zespołem Szkół

Zespół Szkół w NałęczowieCo z Zespołem Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie?

Więcej…

PLSP Nałęczów - od G. Gałeckiego

Liceum Plastyczne NałęczówFotki od Grzegorza Gałeckiego - stare fotki z dawnego forum absolwentów PLSP Nałęczów

Więcej…